Loading....

ПИТАННЯ

З кожним роком кількість донорів помалу зростає, але для того, щоб нам і надалі вдавалося успішно запобігати кризам, потрібні нові і постійні донори – люди, готові допомагати, для яких здавати кров не менш ніж два раз на рік стало вже стилем життя.  Для забезпечення достатнього запасу крові необхідно, щоб хоч би 4% населення було донорами. Донорство  — це добродійність, яка не вимагає багато часу і посильна багатьом з нас.
Доросла людина має від чотирьох до п’яти літрів крові. Донор віддає  450 мл крові – це, залежно від ваги тіла, складає всього 7-13% загального об’єму крові. Об’єм плазми відновлюється, в середньому, протягом 24 годин, а кількість клітин крові – в середньому за три тижні.  Здача крові не ушкоджує здоров’я донора, а, навпаки, активізує процес кровотворення. Кількість клітин крові не падає через здачу крові нижче норми.
Коли Ви йдете здавати кров, розраховуйте приблизно на 45 хвилин. Стільки часу складає на заповнення анкети, медичний огляд і відпочинок після здачі крові. Сама кроводача  займає всього від п’яти до десяти хвилин. Якщо Ви здаєте кров вперше, то часу потребує трохи більше, оскільки Вам оформлять карту донора, а під час медичного огляду Вам роз’ясняють умови донорства. У повторних донорів на це час не витрачається.
Зараження донора вірусною інфекцією під час кроводачі неможливе, оскільки його кров не стикається з кров’ю іншої людини, а при проведенні процедури використовуються ЛИШЕ одноразові стерильні голки і мішки для забору крові. Всі процедури з донором проводяться з дотриманням встановлених в Україні вимог безпеки.
Чоловіки можуть здавати цільну кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4 разів на рік. Після здачі крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров. Після здачі крові повинно пройти не менше 30 днів, перш ніж донор зможе здавати плазму.
Після здачі плазми повинно пройти не менше 14 днів, перш ніж донор зможе знову здавати плазму або кров
Кожен донор повинен відпочити після кроводачі хоча б 10 хвилин. Навіть, якщо Ви відчуваєте себе добре, випийте після кроводачі сок або каву. Це допоможе заповнити втрату рідини в організмі. Якщо Ви відчуєте слабкість після здачі крові, то дослідний персонал зможе швидко надати Вам допомогу.
Для повторних донорів існує карта донора, де записано дату останньої здачі крові, а також дату наступної, що рекомендується. Якщо у Вас немає під рукою карти донора, цю інформацію можна отримати в реєстратурі за телефоном 099 297 1991
Усі донори перед кожною здачею крові проходять медичний огляд. У цей час відбувається співбесіда з медичним працівником, який переглядає заповнену анкету і, виходячи із стану здоров’я донора, визначає, чи відповідає людина для донорства. Тому дуже важливо, щоб донор, заповнюючи анкету, вдумувався в кожне питання і відповідав на нього чесно. Уся інформація про донора є конфіденційною.

Як стати донором? Дивіться у сюжеті, як все відбувається! В Україні часто стають донорами одноразово за нагальної потреби для родича чи близького. Культура добровільного регулярного донорства лише починає формуватися. Просто прийти і здати кров часто заважають переконання, які можуть не мати нічого спільного з сучасною дійсністю.

Антикризисний медіа-центр

Антикризовий медіа-центр

 

Офіційний сайт
YouTube
Facebook
Twitter

НАШІ ДОНОРИ

Донори, які допомагають рятувати життя.

Back To Top