Loading....

Реформа національної системи крові України

Міністерство охорони здоров’яМішина заявило про початок реформи національної системи крові. Зміни торкнуться як лікарень, так і пацієнтів з родичами.

Через війну в Донецькій області залишилось дві Станції переливання крові: в Маріуполі та Краматорську. Краматорська Станція забирає 5,25 тон крові на рік. За місяць приймає до 800 донорів, з них 50% – на виїзді. З 2015 року за донорами виїжджають по всій північній частині області: від Лиману до Селідова.

Що зміниться для пацієнтів

Як і в реформі первинної ланки медицини, головна ідея: «Гроші йдуть за пацієнтом». Тобто Національна служба здоров’я України (НСЗУ) буде оплачувати надану послугу, а не утримуватиме лікарню. Тепер лікарю буде потрібно обґрунтувати, чому пацієнт потребував компонентів крові, щоб Нацслужба здоров’я повернула кошти за таку послугу.

На думку Олени Мішиної, завідуючої відділом заготовки крові КНП «Станція переливання крові м. Краматорська»(на фото), це позитивний момент для лікарень, бо не вони сплачуватимуть за компоненти.

Першочерговою турботою Станції стане підвищення якості продукту. І вже зараз в Краматорську відпрацьовують кожен момент роботи, щоб мінімізувати появу браку. Наприклад, перед відбором крові уважно вивчають вени донора. Справа в тому, що потрібна для донації доза має буди зібрана менше, ніж за 10 хвилин, інакше кров зарано звернеться. Тому зараз донору з вузькими венами відмовляють в донації.

Реформа має змінити і деякий функціонал медичних закладів. Зараз працює така схема:

  • Станція відбирає,
  • тестує,
  • переробляє та зберігає компоненти крові і
  • видає на кожен запит лікарні.

Після реформи Станція тільки відбиратиме, тестуватиме і перероблятиме компоненти крові і відразу доставлятиме по лікарням. В лікарнях мають бути обладн