Loading....

Цікаві факти

• Факт 1: Завдяки переливанню крові можна рятувати життя людей і покращувати їх здоров’я.

Щорічно в світі здійснюється близько 117,4 мільйона донацій крові. 42% цих донацій крові доводиться на країни з високим рівнем доходу, де проживає менше 16% населення світу. Проте, багато пацієнтів, які потребують переливання крові, не отримують своєчасного доступу до безпечної крові та її продуктів. Кожна країна повинна забезпечити достатні запаси крові, безпечні на ВІЛ, віруси гепатиту та інші інфекції, які можуть бути передані при переливанні.

• Факт 2: Переливання крові використовується для різних видів лікування.

У країнах з високим рівнем доходу в групу пацієнтів, серед яких найбільш часто проводиться переливання крові, входять люди старше за 60 років – на них припадає до 79% всіх переливань крові. Переливання проводиться переважно в якості підтримуючої терапії при проведенні серцево-судинних хірургічних операцій, операцій з трансплантації, в разі важких травм і солідних і гематологічних злоякісних пухлин. У країнах з низьким і середнім рівнем доходу переливання найчастіше проводиться в разі ускладнень, пов’язаних з вагітністю, малярією у дітей, ускладненою важкою анемією, і травматичних ушкоджень.

• Факт 3: Належні запаси крові можна забезпечити тільки на основі добровільного донорства.

Належні і надійні запаси безпечної крові можна забезпечити тільки на міцній основі регулярного, добровільного та безоплатного донорства крові. Такі донори є найбезпечнішою групою донорів, так як серед них відзначається найнижча поширеність переданих кров’ю інфекцій. ВООЗ настійно рекомендує державам-членам розвивати національні системи забезпечення крові на основі добровільних безоплатних донацій крові для досягнення самозабезпеченості запасами безпечної крові та її компонентів.

• Факт 4: У 56 країнах добровільні безоплатні донори забезпечують 100% запасів крові.

У 2015 році 78 країн повідомили про те, що забезпечують більше 90% своїх запасів крові завдяки добровільним донорам, які здають кров безоплатно. У 56 з цих країн цей показник досяг 100%. Але в 58 країнах завдяки добровільним безоплатним донорам забезпечується менш 50% запасів крові, а значна частина запасів крові все ще забезпечується сімейними / замінними або платними донорами крові.

• Факт 5: Щорічно в світі збирається близько 117,4 мільйонів донацій крові.

Близько 58% цих донацій доводиться на країни з низьким і середнім рівнем доходу, де проживає близько 84% населення світу. Середній показник донорства крові в країнах з високим рівнем д