Loading....

Компоненти крові

Ми надаємо лікарням життєво важливі компоненти крові 24 години на добу 365 днів у році

    • Еритроцити
    • Еритроцити в додатковому розчині
    • Еритроцити з видаленим тромболейкоцитарним шаром у додатковому розчині
    • Еритроцити, збіднені на лейкоцити
    • Еритроцити, збіднені на лейкоцити, у додатковому розчині (завись еритроцитів, збіднених на лейкоцити)
    • Еритроцити відмиті, збіднені на лейкоцити

    • Тромбоцити (концентрат тромбоцитів), аферез
    • Тромбоцити, відновлені з дози крові
    • Тромбоцити відновлені, об’єднані в одну дозу, збіднені лейкоцитами

    • Плазма заморожена
    • Плазма свіжозаморожена
    • Плазма лейкофільтрована

            Переливання крові – одна з найчастіших медичних процедур і суспільство очікує нульового ризику передачі інфекцій з переливанням крові. Спектр збудників інфекцій, що передаються з донорською кров’ю розширюється і змінюється під впливом міграції населення, зміни клімату та еволюції мікроорганізмів.

З кров’ю можуть передаватись патогени: віруси, бактерії, паразити, пріони. Їх загальна ознака – нуклеїнові кислоти.

Історично першими похідними крові, які пройшли очищення, щоб зменшити ризик передачі інфекцій, були продукти фракціонування плазми.

Ці технології “очищення” були розділені на дві групи.

  • 1-а група – методи інактивації, що руйнують здатність вірусів інфікувати реципієнта, використовуючи деякі фізичні або хімічні технології (вірусінактивація).
  • 2-а група – методи редукції, що знижують інфекційність вірусу шляхом його видалення за допомогою нанофільтрації (патогенредукція).

З липня 2019 року на КНП «Станція переливання крові м. Краматорська» розпочата вірусна інактивація плазми фото динамічним методом з використанням метиленового синього.

Впровадження системи вірусної інактивації забезпечує:

  • Виключення можливості зараження в період вікна «невиявлення» вже перевіреними вірусами (ВИЧ, гепатит В и С)
  • Запобігання зараження патогенами, на які не тестується донорська кров (вірус лихоманки герпеса, грипу, Західного Нілу, цитомегаловірус, вірус В-19 людини, вірус лихоманки чикунгунья та ін.)
  • Видалення мікроагрегатів, лейкоцитів, тромбоцитів та еритроцитів із дози плазми до проведення вірусної інактивації

Метиленовий синій вбудовується в структуру нуклеїнових кислот вірусів і міцно зв’язується  із ДНК/РНК. Після опромінення світлом з довжиною хвиль від 590 до 630 нм відбувається хімічне ушкодження генетичного матеріалу вірусу. Отже, процес його реплікації, як і зараження реципієнта, стають неможливими.

Після проходження 180 добового карантину така плазма буде надаватися у лікарні і в першу чергу хворим дітям. Перші дози плазми надійдуть до експедиції в березні 2020 року.

 

Тромбоцити (концентрат тромбоцитів), аферез.

КНП «Станція переливання крові м. Краматорська» пропонує для лікування хворих компонент донорської крові «Тромбоцити (концентрат тромбоцитів), аферез».

Показання.

Виражена тромбоцитопенія із клінічно істотною кровотечою, що пояснюється дефіцитом тромбоцитів, виражена тромбоцитопенія немовлят будь-якої етіології. Є ефективним компонентом для лікування алоімунізованих пацієнтів.

Основні властивості.

Концентрована суспензія тромбоцитів у терапевтично ефективній дозі, отримана методом аферезу від відібраних донорів, що знижує ризик розвитку НLА імунізації і ризик передачі вірусів.

Склад.

Об’єм не менше 134 мл плазми в одній аферезній дозі, кількість тромбоцитів не менше 200х109, кількість лейкоциті вменше 1х109/дозу, що відповідає лейкофільтрованим компонентам, pH 6,4-7,4 скоригований для 22ºС у кінці терміну зберігання.

Спосіб застосування.

Вводити тромбоцити внутрішньо вено зі швидкістю 30-40 крапель за хвилину через мікрофільтр ПК 23-01 з діаметром пор 20-40 мкм. Система перед переливанням повинна бути заповнена 0,9% р-ром NaCl. При багаторазових трансфузіях з метою профілактики утворення антитромбоцитарних антитіл, необхідним є підбір сумісного донора за системою антигенів НLА. Терапевтична доза тромбоцитів для дорослої людини – (400×109), еквівалентна двом аферезним дозам, заготовленимвід одного донора. В педіатричнійпрактиці доза компоненту визначаєтьсявікомдитини та конкретною клінічною ситуацією.

Особливості до застосування.

Трансфузії компоненту проводяться за умови підбору пари «донор–реципієнт» за системою АВО і резус. Безпосередньо перед переливанням тромбоцитів лікар ретельно перевіряє маркування контейнера, його герметичність, звіряє ідентичність груп крові донора і реципієнта за системою АВО і резус. Біологічну пробу не проводять.

Взаємодія з іншими препаратами.

Через ризик виникнення ушкодження тромбоцитів і збереження гемостатичної активності заборонено додавати в дозу концентрату тромбоцитів будь-які лікувальні препарати або розчини для вливання.

Умови зберігання та термін придатності.

Умови зберігання передбачають постійне перемішування у автоматичному тромбоміксері при температурі 22°С ± 2°С до 5 діб. Якщо немає пристрою для зберігання – застосувати як можна швидше, не пізніше 6 годин після одержання з експедиції КНП «Станція переливання крові м. Краматорська».

Транспортування.

Відповідна система транспортування повинна забезпечити гарантоване збереження повноцінності тромбоцитів як трансфузійного середовища. Під час транспортування дотримуватися температури 22°С ± 2 °С.

Пакування.

Полімерні контейнери по 0,5; 1,0; 1,5; 2,0 дози.

Замовлення.

Заздалегідь за телефоном реєстрарури з доставкою в КНП «Станція переливання крові м. Краматорська» пробірки з кров’ю хворого (5-10 мл) до імунологічної лабороторії.

Back To Top