Loading....

Відділ заготівлі крові

Заготівля     

              Завідувач відділу заготівлі крові

                       Мішина Олена Олегівна

Відділ заготівлі крові є структурним підрозділом комунального некомерційного підприємства

«Станція переливання крові м. Краматорська».

Відділ заготівлі крові – це най великий та потужний відділ нашої станції, бо саме тут здійснюється магічне перетворення живої краплі донорської крові на такі потрібні хворим компоненти крові як еритроцити, плазма та тромбоцити. А в ролі чарівниць виступають гарні, усміхнені та завжди привітні медичні сестрички, реєстраторки, техніки та молодші медичні сестри, котрі наче турботливі матусі, завжди вміють підбадьорить та подякувати донорам за акт милосердя та небайдужості до чужої біди. Контролюють та направляють всі процеси досвідчені лікарі-трансфузіологи під керівництвом завідувача відділу, які є справжніми професіоналами своєї справи.

Процедури забору крові, плазми та тромбоцитів

            Процедури забору крові, плазми та тромбоцитів методом аферезу здійснюються в просторій та світлій донаційній із застосуванням сучасного обладнання, а завдяки  професіоналізму медичних сестер та їх ніжним ручкам – ці процедури проходять безболісно та швидко, забір крові, наприклад, триває від 5 до 10 хвилин. Донор користується зручним кріслом, безкоштовним Wi-Fi. Автоматичні ваги-помішувачі не тільки перемішують кров, що надходить у стерильний одноразовий контейнер, а і перетискають донорську трубку, коли набрався встановлений об’єм, а саме 450 мл. Тому набрати більше крові неможливо. Ще 16-24 мл збирається у вакуумні пробірки для проведення тестування у лабораторіях станції.

Заготівля крові здійснюється не тільки на станції, виїзна бригада проводить заготівлю по всьому регіону обслуговування. Процес заготівлі крові проводиться на такому ж обладнані з дотриманням вимог холодового ланцюга при транспортуванні.

Наступний етап – отримання з донорської крові компонентів: еритроцитів та плазми. Для цього отримана донорська кров фільтрується (позбавляється лейкоцитів та тромбоцитів), центрифугується при 2200 обертах за хвилину та температурі +50С, завдяки чому клітки крові – еритроцити, осідають у нижній частині контейнеру, а плазма залишається зверху. Її відокремлюють та заморожують при -700С протягом 45-50 хвилин. Перед заморожуванням проводиться вірусна інактивація плазми, що разом з лейкофільтрацією значно підвищує інфекційну безпеку компонентів крові.

Компоненти

Після проведення тестування, придатні до використання компоненти розподіляються наступним чином:

  • плазма надходить до групи карантинізації плазми, де зберігається при -350С протягом 180 добового карантину та після повторного тестування, за потребою, надходить до експедиції; загальний час зберігання плазми становить 36 місяців;
  • еритроцити та тромбоцити відразу надходять до експедиції.

Експедиція

Експедиція – це банк крові, де зберігаються всі придатні до використання компоненти крові. Цілодобово чергова медична сестра видає необхідні компоненти закладам  охорони здоров’я, надає відповіді на всі запитання та ретельно слідкує за умовами зберігання компонентів крові. Телефон експедиції: +38(050) 450-95-10 (цілодобово).

       

 

                                   

Back To Top