Loading....

Історія створення

Алексеенко

У перші повоєнні роки служба крові відновлювалася з усією охороною здоров’я міста

Відділення переливання крові розташовувалося в 4-х кімнатах хірургічного корпусу центральної міської лікарні. Завідувачка ОПК була Н.К. Ліпніцка

У 1963 році ОПК очолив В.П.  Алексєєнко. У відділенні проводився тільки забір крові й визначення груп крові.

З 1965 року відкривається станція переливання крові в будівлі поліклініки міської лікарні №3: 2 операційні, розчинна, лабораторія, автоклавна, експедиція, господарська  частина. Налагоджується випуск еритроцитарної зависі, нативної плазми, тромбоцитарної та лейкоцитарної маси, організовуються виїзди для безоплатного забору крові.

У 1967 році відкривається сироваткова лабораторія з випуском гемаглютинуючих сироваток.

ввод_експлуатациюУ лютому 1973 року СПК переводять в окрему будівлю.

Розширюється обсяг робіт:

  • відкривається відділення ліофільного висушування препаратів, яке займається випуском сухої плазми;
  • створюється бактеріологічна лабораторія, яка контролює стерильність я крові і її компонентів, що виготовляються;
  • налагоджується випуск ізоімунної сироватки;
  • проводиться імунізація донорів стафілококовим анатоксином з наступною заготівлею антистафілококової плазми.

Розпочато роботу по визначенню HBsAg в донорській крові. У донорському відділі заводиться картотека постійних відводів. Освоюється випуск сухої антистафілококової плазми.

Каліберда

З червня 1987 року керівником станції став А.В. Каліберда. Здійснюється будівництво нового виробничо-лабораторного комплексу та віварію, що забезпечило випуск повного переліку препаратів крові. Проводиться імунізація донорів правцевим анатоксином з наступною заготівлею антиправцевої плазми.

З 1985 року приступили до випуску препарату «Полібіолін».

ОТКУ 1989 році організовується відділ технічного контролю.

У 1989 році організована лабораторія СНІД та СНІД – асоційованих інфекцій, кров донорів тестується методом ІФА.

У 1989 році освоєна процедура мануального плазмоферезу, а в 1991 році – 2-х кратного мануального плазмоферезу.

У 1991 році на одному із заводів був виготовлений фракційний стіл, який не має аналогів. Проводиться фракціонування білків плазми, налагоджується випуск «Альбуміну» та фібринних плівок.

З 23.02.1996 року станцію очолив В. Л. Бєлянін, який за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм був нагороджений у 2010 році Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України.

З 1998 року випускається свіжозаморожена плазма, налагоджується випуск сухого кріопреципітату.

23.04.2003 року міська станція переливання крові переведена в управління обласної ради та перейменована в КМУ «Станція переливання крові м. Краматорська».

У 2006 році припинено роботу відділу виробництва препаратів крові.

виробництво                        Баклабораторія                         Клініка

 

ВКДК                          Глущенко                          СПК

 

фракціонування                      ВЗК                      ВЗК

 

СПК                   СПК                 СПК

Підприємство в своїй структурі має 12 підрозділів, в яких працюють 114 осіб. Установа забезпечує компонентами крові північ Донецької області, населення  якого складає 1млн. 120 тис. мешканців.

Укладені  договори з 26-ю закладами охорони здоров’я та 2-ма шпиталями (в/ч у м. Часів Яр та військово-медичний клінічний центр Західного регіону в м. Покровськ).

Обсяг заготівлі для КНП «СПК м. Краматорська» на 2019 рік становить 5255,0 л. консервованої донорської крові.

Враховуючи проведення операції об’єднаних сил та географічне розташування Донецької області, КНП «Станція переливання крові м. Краматорська» з 2014 року виконує функції обласного центру з надання трансфузіологічної та організаційно–методичної допомоги відділенням трансфузіології та СПК області.

Підприємство заготовляє консервовану донорську кров в містах Краматорськ, Бахмут, Добропілля, Дружківка, Костянтинівка, Лиман, Миколаївка, Мирноград, Олександрівка, Покровськ, Слов’янськ, Торецьк та забезпечує їх населення компонентами крові.

Перелік продукції, що виготовляє Краматорська станція переливання складає 11 найменувань.

Велика увага приділяється випуску якісної продукції, для цього застосовуються методи лейкофільтації, видалення тромболейкоцитарного шару, вірусінактивації, карантинізації. Впроваджений на підприємстві метод автоматичного тромбоцитаферезу підвищив рівень якості надання гемотрансфузійної допомоги населенню.

Основною метою діяльності підприємства є якість заготівлі, переробки, зберігання і транспортування донорської крові. У 2018 році на підприємстві була впроваджена система управління якістю відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 9001 : 2015, про що свідчить наданий сертифікат № UA-GC/1/305:2018 від 09.11.2018 року.

Потенціал КНП «СПК м. Краматорська» до кінця не реалізо­ваний, досягнуті зміни потребують подальшого розвитку, а результати – сталості. Для успішного продовження та завершення реформування, повної реалізації виробничого потенціалу, модернізації технологі­чного обладнання і стандартизації технології з метою досягнення стійких показників безпеки і якості донорської крові та її компонентів високого рівня КНП «СПК м. Краматорська» потребує достатньо великих обсягів фінансування протягом короткого періоду часу від 3 до 5 років.

Основна мета спрямування фінансування – перетворення КНП «СПК м. Краматорська» на самодостатній суб’єкт господарювання, що надає послуги із заготівлі, тестування, переробки, транспортування, зберігання, розподілу і реалізації донорської крові та її компонентів та несе відповіда­льність за якість і безпеку заготовленої крові і її компонентів та доступність компонентів крові для закладів охорони здоров’я, безпеку донорів крові та її компонентів, реципієнтів компонентів крові, здійснюючи діяльність з урахуванням принципів самозабезпечення, добровільності донорських послуг, анонімності донора і реципієнта, благодійності донора та неприбутковості послуг.

В результаті Донецька область отри­має стійку самодостатню систему крові на місцевому рівні, що буде забезпечувати рівний і своєчасний доступ жителів до безпечних і якісних компонентів крові в потрібній кількості.

З 1 жовтня 2019 року КМУ «СПК м. Краматорська» реорганізована шляхом перетворення в КНП « СПК м. Краматорська».

Back To Top