Умови донорства
Ви можете стати донором, якщо:
- Ви здорові і відпочили;
- Ваша вага не менше 50 кг;
- Ваш вік від 18 до 60;
- Ви громадянин України і реєстрація прописки в м. Краматорську.
Інтервал між заборами крові має бути для чоловіків не менше 60 днів, а для жінок бажано 90 днів (жінкам не можна здавати кров більше 4 раз на рік). Інтервал між плазма дачами – 14 днів.
Ви не можете бути донором крові, якщо:
- заражені ВІЧ або передбачаєте, що можете бути носієм вірусу ВІЧ
- перехворіли або заражені вірусним гепатитом В або С, або думаєте, що можете бути носієм вірусу гепатиту (В разі гепатиту А донорство крові дозволене через рік після одужання)
- вживаєте ін’єкційні наркотики
Ви тимчасово не можете бути донором, якщо:
- в даний момент Ви на що-небудь хворі;
- вживаєте ліки (за винятком вітамінів, харчових добавок і протизаплідних засобів);
- вживали алкоголь в день здачі крові або напередодні;
- протягом останнього року подорожували в екзотичні країни, де зустрічається малярія або інші рідкі інфекції;
- протягом останніх 4 місяців Bам або Вашому партнерові переливали кров, Bи або Ваш партнер проходілі лікування акупунктурою, робили татуїровку або пірсинг. Під час процедур, пов’язаних з проколюванням шкіри, існує ризик зараження вірусною інфекцією, яка з кров’ю донора попаде до пацієнта. Тому після процедур переливання крові, голкотерапії, татуювання або пірсинга Ви можете здавати кров не раніше, чим через чотири місяці.
Жінкам не можна здавати кров під час менструації і протягом 3 днів після менструації, а також під час вагітності, годування грудьми і протягом шести місяців після пологів.
Прийом знеболюючих (у тому числі що містять аспірин) не перешкоджає здачі крові, якщо він обмежений 1-2 пігулками, прийнятими при легкому нездужанні, і якщо інші протипоказання відсутні.
Після курсу лікування антибіотиками здавати кров можна через 2 тижні після повного одужання, за відсутності інших протипоказань. У кожному конкретному випадку просимо проконсультуватися, бо дозвіл на здачу крові залежить від того, на яку хворобу Ви хворіли.
Пам’ятка донорові: перед відвідуванням СПК
- В цілях безпеки для здоров’я — як Вашого, так і пацієнта — критично оціните стан свого організму перед тим, як йти здавати кров. Якщо у Вас є які-небудь сумніви відносно свого здоров’я, то проконсультуйтеся або цього разу відмовіться від здачі крові. Майте на увазі, що пацієнти (якими можуть виявитися і Ваші близькі) потребують крові здорової людини, яка не є носієм інфекції.
- Вирушаючи здавати кров, завжди беріть з собою що засвідчує Вашу особу документ з фотографією!
- Радимо також брати з собою свідоцтво донора (маленька червона картка), яке видається Вам після третьої здачі крові. У свідоцтві донора вказані Ваша група крові, донорський код і наступна дата здачі крові, що рекомендується.
- Напередодні і в день здачі крові слід рясно пити сік або воду і є нежирну їжу. Краще всього здавати кров приблизно через 2-3 години після їди. На користь якості крові напередодні і в день здачі крові рекомендується уникати дуже ситної їжі (у тому числі жирної свинини, вершків, майонезу, жирного цілісного молока).
- Непосредственно перед сдачей крови непременно выпейте в комнате отдыха пару стаканов сока или воды, но не горячего кофе. Это обеспечит Вам хорошее самочувствие после сдачи крови
- В день здачі крові, а також в подальший день рекомендується уникати серйозних фізичних навантажень (тренувань, змагань); бажано утриматися від лазні і плавання. Наступного дня не беріть участь в спортивних змаганнях.
- За 2 години до здачі крові не можна палити, оскільки отруйна дія нікотину, що попав в кров, небезпечна для пацієнтів, особливо для новонароджених.